Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6583402



*

nr 658 3402


Kaj Bernstone

(f. 1946), Sverige


Akvarell, Kaj Bernstone (f. 1946), 1983 på linan, 36x58


Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 september 2010
kl 19:34:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/9 14:48:31 1      250 kr
23/9 20:01:38 2      200 kr
23/9 20:02:12 2      300 kr
27/9 07:16:33 3      400 kr
27/9 13:11:37 4      1.200 kr
27/9 13:42:45 5      800 kr
27/9 13:43:15 5      1.400 kr
27/9 18:34:22 4      2.000 kr
27/9 19:17:53 5      1.900 kr
27/9 19:18:25 5      2.700 kr
27/9 19:20:39 4      2.400 kr
27/9 19:21:13 4      2.800 kr
27/9 19:22:39 5      3.300 kr
27/9 19:24:01 4      3.200 kr
27/9 19:28:01 4      3.500 kr
27/9 19:29:11 5      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Kaj Bernstone

Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,

Läs mer om Kaj Bernstone
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kaj bernstone svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8188 Akvarell
    Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:47
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr